Трішки історії про велосипеди 29-r (на 29" колесах)

Цей стандарт коліс гірського велосипеда давно завоював визнання у світі, і з кожним роком стає все популярнішим. В останній час все більше брендів велосипедів починають випускати велосипеди саме з таким діаметром коліс. Отже, ми зараз трохи поговоримо про них.

29ers (twenty-niners) - це гірські велосипеди зі стандартними колесами типу 700c або (за ISO) 622мм (у той час як 26 дюймів мають стандарт ISO 559 мм). Такі колеса зазвичай використовуються в шосейних велоперегонах, на треку, в циклокросі на гібридах або туристичних велосипедах.

Історія народження
На початку 80-х років не існувало єдиних стандартів велосипедного колеса, що не зупиняло піонерів маунтин-байкінгу, таких як Geoff Apps, Gary Fisher і Charlie Kelly, які вирішили внести у велосвіт щось нове, що не буде їздити по рівних дорогах, а з легкістю зможе подолати бездоріжжя і перешкоди.

У 1991ому році випуском 29 дюймових велосипедів зайнялися і Bianchi, назвавши цю серію Project. У каталозі 1992 переважали великі колеса, а саме Project 3, 5 і 7. Так само на початку 90-х в області 29er відзначилися Klein, Diamondback, Specialized. Але більшість тих велосипедів не користувалися популярністю через відсутність відповідних позашляхових покришок і амортизаційних вилок.
Зараз 29'r є не від'ємною частиною велокультури, отже вирішувати вам, обрати вже давно існуючий стандарт з 26 діаметром або спробувати підкорити дороги вулиць міст чи бездоріжжя на велосипедах з 29 колесами.
І на останок. Часто виникають запитання, що краще - 26 або 29?
Насправді вирішувати Вам. Чимало залежить і від стилю катання. Для того, щоб Вам було більш зрозуміло приведемо декілька +/-

Переваги
- Великий діаметр покращує прохідність і подолання перешкод на дорозі
- 29 дюймові колеса менш схильні до застрягання в м'яких поверхнях таких як пісок або бруд.
- Збільшений розмір контакту колеса з поверхнею дає переваги при поворотах
- Підвищений дорожній просвіт (каретка знаходиться на більшій відстані від землі)
- У 29 дюймових велосипедів більш "натуральна" геометрія

Недоліки
- Збільшення маси велосипеда
- Довгі спиці і обід погіршують міцність колеса
- Більшість запчастин не підходить під стандарт 29'', але збільшення популярності подібних коліс поступово стирають цю проблему

Сподіваємось ця інформація допоможе Вам у виборі велосипеда =)

Катайтесь та отримуйте задоволення!

←  Велокомпьютер Купить горный велосипед в Киеве  →
Залишити коментар

Поки немає коментарів.